Novinky

Novinky

14.05.2019
Vypínání DVB-T

DVB-T vysílá bez omezení až do roku 2020

Vysílací sítě v původním standardu DVB-T momentálně fungují na celém území České republiky bez omezení. Vypnutí prvního vysílače většího výkonu se očekává až koncem roku 2019. Hlavní vlna vypínání vysílacích sítí DVB-T však proběhne až v roce 2020. Nemusíte se tedy obávat, že byste v nejbližší době přišli o televizní signál!

V případě dotazů nás kontaktujte přes kontaktní formulář.

ERROR


Administrátor

03.02.2017
Výhody digitálního satelitního vysílání (DVB-S) ?
Díky jedinečné schopnosti přenášet stejný signál do všech bodů v rámci určité geografické oblasti, je satelit ideální řešení pro vysílání televizních a rozhlasových signálů a pro současný přenos dat na více míst (multicasting) pro nejrůznější aplikace, jako například firemní sítě, vládní úkoly a surfování po internetu.

     Kde mohu satelitní signál přijímat ?

Satelitní vysílání z družic určených pro příjem v České republice, pokrývají celé území republiky, jeho signál lze tudíž naladit i v místech, kde jiný alternativní signál není dostupný.

     Co budu potřebovat k příjmu satelitního vysílání?

K příjmu potřebujete satelitní komplet, který obsahuje satelitní přijímač a parabolickou anténu s konvertorem (LNB).  U přednastavených satelitních kompletů, které dodává na trh firma ALBAcz Satelitní technika, zvládne správné nasměrování satelitní antény zručný  kutil. Přesto u složitějších instalací doporučujeme svěřit montáž odborné firmě.

     Je nutno za satelitní televizi platit?

Správným výběrem satelitního kompletu získáte stovky až tisíce TV programů a rádii, bez nutnosti platit měsíční poplatky.  Ze satelitu jsou  vysílány programy volné (nekódované), ale také kódované. Většina kódovaných programů je placených a pro jejich příjem potřebujete odpovídající přijímač a dekódovací kartu. U satelitních kompletů z nabídky ALBAcz, které jsou určeny k příjmu českých a slovenských programů, již neplatíte žádné další měsíční poplatky, spojené s příjmem základní nabídky programů, vyjma koncesionářských poplatků

     Mohu přijímat televizní programy z více družic?

Ano, na jednu parabolu lze umístit více konvertorů, které tak využívají odraz signálu z plochy paraboly. Je možné také využít natáčecí zařízení, které otáčí parabolou na jinou pozici.
 
     Je možné přijímat satelitní vysílání na více televizorech?

Pokud použijete pouze jediný satelitní přijímač, bude možné sledovat na více televizorech stejný televizní program. Pro sledování různých programů na více televizorech je nutné ke každému televizoru pořídit jeden satelitní přijímač a konvertor s více výstupy.

Pomoc při instalaci satelitního přijímače.